Únor 2010

Lusitano

26. února 2010 v 18:07 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Plemena koníků
Název plemene: Lusitano

Původ: Portugalsko
Typ: barokní kůň
KVH: 150 - 160 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník, palomino, plavák



Historie
Název plemene je odvozem od latinského názvu Portugalska: lusitania. Jeho předci jsou španělští koně a dá se říct, že lusitani jsou pouze mírně odlišnou linií španělů. Odlišný název a tím i status plemene získali až v roce 1966. Od španělských koní se liší v několika znacích, Nejdůležitější jsou delší končetiny a tím i větší mrštnost a rychlost lusitanů. Díky tomu se stal jezdeckým koněm toreadorů při býčích zápasech. Tradičně se považuje za velkou ostudu, je-li kůň býkem zraněn.


Povaha
Lusitani jsou rozvážní a klidní koně schopni rychle reagovat. Jsou hbití a vytrvalí. Jsou také inteligentní a učenliví

Konstituce
na rozdíl os španělského koně má lusitano klabonosou hlavu. Krk je krátký a klenutý. Hrudník je široký, lopatky strmé. Hřbet je krátký a pevný, záď zakulacená a svalnatá s nízko posazeným ocasem. Končetiny jsou delší, pevné s dobrými klouby, kopyta jsou tvrdá a kvalitní.
Srst může mít kteroukoli barvu, nesmí se však vyskytnout strakáči. V kohoutku mají 150 až 160 cm.

Využití
Lusitano je stejně jako španělský kůň původně kočárovým koněm. Později se využíval jako jezdecké zvíře při koridách, kde byl velmi oblíbený. Dnes jsou to všestranní jezdečtí koně s nadáním pro drezúru.

Lipicán

26. února 2010 v 17:59 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Plemena koníků
Název plemene: Lipicán

Původ: Slovinsko
Typ: barokní kůň
KVH: 152 - 165 cm
Barvy: bělouš



Historie
Původ plemene je ve slovinském hřebčíně Lipica, kde vzniklo v 16. století. Jeho předci byli bílí španělští koně a cílem bylo vyšlechtit elegantní bělouše pro královský dvůr. Španělští koně se křížili s neapolskými koňmi, arabskými a anglickými plnokrevníky, dánskými a německými teplokrevníky. Za zakladatele se považuje 6 hřebců: Pluto, bělouš dánského teplokrevníka, Neapolitano, neapolský hnědák, Conversano, neapolský vraník, Favory, kladrubský plavák, Maestroso, bílý kladrubák a Siglavy, arabský bělouš. Vyšlechtilo se tak ušlechtilé bílé plemeno, ale vzácně se může narodit i hnědák. Lipicáni jsou známi díky Španělské vysoké jezdecké škole ve Vídni, kde tradičně vystupují bílí lipičtí hřebci a předvádí nejtěžší prvky vysoké drezúrní školy. Ve španělské škole se také tradičně vždy chová i jeden hnědý lipický hřebec.


Povaha
Lipicáni jsou klidní,soustřediví a učenliví. Jsou ochotní, pracovití a vytrvalí. Jsou také silní a energičtí. Vynikají svou dlouhověkostí a inteligencí

Konstituce
Hlava je atraktivní, krk je krátký a klenutý, hrudník hluboký. Hřbet je delší a pevný, záď je zakulacená, svalnatá a vysoko nasazeným ocasem. Končetiny jsou kratší, ale pevné, kopyta jsou kvalitní.
Srst je výhradně bílá, vzácně se může vyskytnout hnědák. V kohoutku měří 152 - 165 cm.

Využití
Původně kočárový kůň se dnes používá ve Španělské vysoké jezdecké škole. Je však také dobrý drezúrní kůň a nejeden lipicán se dopracoval i na Olympiádu. Ve východních zemích se využívá i na lehčí práci v zemědělství.

Ahoooooj:))konečně zpátky:)

26. února 2010 v 16:57 | ♥TeUs.ShKa♥
Ahojííííík=***tak už jsem zpátky:))¨no nic sem nedělala jen ležela...no a jak sem byla v úterý na kontrole tak mi dělaly vítěr v krku a včera sem se dozvěděla že mám stafilokoka to jee ňákej bacil v krku....snad budu brzo zdravá v ponělí mi budou brát krev a ještě znova vítěr v krku.....takže v pondělí určotě do školy nebudu tak tady čekejte další plemena konííkůůů:)tak já du psát další ty plemena..tak zatím pápáá=***

Kladrubský kůň

23. února 2010 v 16:02 | ♥TeRuShKa♥HoRsEs♥
♥P Ř E D N A S T A V E N O♥

Název plemene: Kladrubský kůň

Původ: Česká republika
Typ: barokní kůň
KVH: 165 - 170 cm
Barvy: bělouš, vraník



Historie
Počátky plemene sahají do 16. století, do období Habsburské monarchie. Jeho předci byli španělští a staroitalští koně. V roce 1579 byl založen dvorní hřebčín císařem Rudolfem II. a stal se centrem chovu kladrubských koní. V 18. století vznikly 3 významné linie, jejichž zakladateli byli hřebci Pepoli, jehož potomci byli prvotřídní chovní koně Generale a Generalissimus, další byli Sacramoso a Napoleone. Starokladrubští bělouši jsou dodnes chováni v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem. Stádo kladrubských vraníků však bylo během druhé světové války zničeno a hrozil zánik této linie. Naštěstí se zachránilo několik klisen a černí kladrubáci se přestěhovali do hřebčína Slatiňany. Kladrubský kůň byl prohlášen za českou národní památku.


Povaha
Kladrubští koně jsou přátelští, ochotní a pracovití. Jsou laskaví, učenliví a energičtí. Jsou také vytrvalí a dobře ovladatelní.

Konstituce
Hlava je výrazně klabonosá, krk je svalnatý a klenutý. Lopatky jsou strmé a hrudník hluboký. Hřbet je delší a pevný, záď kulatá, svalnatá a poměrně vysoko nasazeným ocasem. Končetiny jsou silné s dobrými klouby a bez rousů. Kopyta jsou tvrdá.
Srst je bílá nebo černá, ale začínají se objevovat i ryzáci. V kohoutku mají průměrně 165 - 170 cm.

Využití
Kladrubští koně byli původně kočároví koně. Dnes se využívají při přehlídkách a tradičně střežení kladrubských běloušů veze startéra Velké Pardubické na start. Jsou také vyhledávaní koně do vozatajských závodů. Křížením s jinými teplokrevníky vznikají výborní jezdečtí koně s drezúrním nadáním.


kopíruj pouze s touhle ikonkou


Islandský pony

23. února 2010 v 15:48 | ♥TeRuShKa♥HoRsEs♥ |  Plemena koníků
♥P Ř E D N A S T A V E N O♥

Název plemene: Islandský pony

Původ: Island
Typ: pony
KVH: 127 - 135 cm
Barvy: kterákoliv


Historie
Jeho předci jsou keltští poníci přivezení na Island Vikingy v 9. století. Díky izolaci Islandu nebyl islandský pony po staletí ovlivněn žádným jiným plemenem a to z něj dělá jednoho z nejčistších plemen světa. Přesto v 11. století byly pokusy zkřížit islandské koně s arabskými plnokrevníky. Výsledky byly však fatální a proto se od té dob islandští poníci nesmí křížit s jinými plemeny.


Povaha
Islandští poníci jsou dobromyslní, přátelští, dobře ovladatelní. Jsou také velmi silní a vytrvalí. V horském terénu mají jistý chod. Vynikají svou nenáročností, skromností a pracovitostí.

Konstituce
Hlava je velká, krk krátký a silný. Hřbet je kratší a rovný, záď skloněná s nízko nasazeným ocasem. Končetiny jsou pevné, kopyta tvrdá a kvalitní. Žíně jsou husté.
Srst je většinou ryzá, ale může mít kteroukoli barvu včetně strakatosti. V kohoutku dorůstají 127 - 135 cm.

Využití
Islandští poníci jsou všestranní koně využívaní v zemědělství i jako jezdečtí poníci. Mají speciální čtyřdobý chod tölt, který je velmi pohodlný a jezdci díky němu mohu překonávat velmi velké vzdálenosti.

kopíruj pouze s touhle ikonkou



Hucul

23. února 2010 v 15:20 | ♥TeRuShKa♥HoRsEs♥ |  Plemena koníků
♥P Ř E D N A S T A V E N O♥

Název plemene: Hucul

Původ: Polsko
Typ: pony
KVH: 122 - 133 cm
Barvy: hnědák, ryzák, vraník



Historie
Plemeno pochází z polských Karpat a pravděpodobně to je nejstarší plemeno poníků v Evropě. Mezi jeho předky hrál důležitou roli dnes již vyhynulý tarpan, který se křížil s mongolskými koňmi. První hřebčím huculů vznikl v Rumunsku, kde byli tito poníci selektivně chováni s cílem co nejvíc udržet původní podobu plemene. V průběhu světových válek se jeho počty výrazně snížily a obnovit se je podařilo až v sedmdesátých letech minulého století, kdy byla také založena plemenná kniha.


Povaha
Huculové jsou velmi silní a vytrvalí poníci. Mají mírnou a přátelskou povahu, jsou poslušní, dobře ovladatelní a učenliví. Jsou to také výborní skokani.

Konstituce
Hlava je primitivní, krk krátký a svalnatý. Lopatky umožňují poměrně vysokou akci předních nohou. Hrudník je hluboký, hřbet je kompaktní, silný, záď, svalnatá. Končetiny jsou krátké, pevné s kvalitními kopyty.
Srst je hnědá, ryzá nebo černá, vždy je patrný tmavý úhoří pruh. V kohoutku měří 122 - 133 cm.

Využití
Hucul je všestranný poník využívaný v zemědělství i jako jezdecký kůň. Pro svou povahu je ideální poník pro děti, vyhledávají ho však i dospělí jako spolehlivého rekreačního a turistického koně.


kopíruj pouze s touhle ikonkou

Dneska jedu pryč...

23. února 2010 v 11:47 | ♥TeRuShKa♥HoRsEs♥ |  Já povídáám=)
Ahojda:))asi před hodinou sem přijela se ségou a babičkou u dokrorky sem byla na kontrole...ještě musim dobrat antibiotika...a taky my dáli výtěr v krku ble xD no a ve 3.jedu se ségou k babičce a budeme tam až do pátka..stejně budu ležet no ale newa:-D tak si mě sbénka prosím nemažte a omluvte mě že nebudu obíhat:))jinak přednestavim vám tu náký plemena:))no tk du na to zatim mějte se pápá=***


Diplomek za affs pro Markétku Terýýska a Lucy

22. února 2010 v 15:00 | ♥TeUs.ShKa♥ |  spřátelko
Ahoooj=))mám new SB:))Terýska

(tady je diplomek od ní:))moc děkuju=***je krásnej děkuju)
a MaRkEtKu

tady máš diplomek:)snad se ti bude líbit

A tady je diplomek od Lucy mooc ti děkujíí je krásný:)
a tady pro Lucy:))snad se ti bude líbit:)

Vyhodnocení 2.kola VGS

22. února 2010 v 13:59 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Soutěže

Ahojky tady je vyhodnocení 2.kola VGS

tak se koukněte jak ste dopadly

Bojča
-rozměry:dodržela

můj názor

¨Záložka je moc pěkná..barvy sladěný..napis taky dobrej koník taky fájn
akorát dole ta kytka se tam moc nehodíí ale jinak super záložka

body\16-20
ViVi
-rozměry:dodržela

můj názor

Tato záložka se mi taky moc líbí ty barvy přesně vystihují toho roztomilého koníka:)
nápis taky dobrý ty podkovy jsou uplně senzačnííí jako celá zato krásná záložka moc se mi líbí:))akorát si myslim že tam něco chybí jako náký brushe bo tk něco...ale jinak hezká záložka

Body\17-20

Huculka100

-Rozměry:dodžela

můj názor

Táák poslední záložky má huculka100:))která udělala 2 moc mě potěšila protže jsou fáákt moc užasný hlacně ta magicál nemám nic co by se mi na nich nelíbilo barvy perfektně sladění koníci se tam náramě vyyjímají a nápisy jsou tak moc senza:)))fakt si mě překvapila ty záložky jsou nejlepší fakt moc nádherný:))

kdyby šlo víc bodů dala bych ti víc:)
body\20-20
♥..Anettka..♥
-rozměry:dodržela

můj názor

Tahle záložka se mi taky líbí:))ty kolečka na mě udělaly dojem:Dakorát ten koník kdyby nebyl kreslenej bylo by to hezčí ale aspoň že nějakej je:-D jinak nápis je hezkej moc se k tomu hodí...jinak si myslim že je hezká:))

Body\17-20
Lucuš-Neodevzdala
body\0-20

Týnka-Neodevzdala
body\0-20

Lena-Neodevzdala
Body\0-20

Amígo-Neodevzdala
Body\0-20
Jezdkyně-Neodevzdala
body\0-20


Celkové hodnocení
_______________________________

1.ViVi-37 bodů
2.Bojča-36 bodů
3.Huculka100-31 bodů
4.Týnka-20 bodů
5.♥..Anettka..♥-17 bodů
6.Jezdkyně-12 bodů
7.
Lena-0 bodů
Lucuš-0 bodů
Amígo-0 bodů


Holštýnský teplokrevník

22. února 2010 v 13:16 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Plemena koníků
Název plemene: Holštýnský teplokrevník

Původ: Německo
Typ: teplokrevník
KVH: 160 - 170 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník



Historie
Původ plemene se datuje do 13. století, kdy se křížili němečtí, španělští a arabští koně. V této době to byly koně mohutnější stavby, vhodní pro zemědělské práce i pro vojenskou jízdu. V 17. století to byli oblíbení kočároví koně. Jeden z bílých hřebců té doby, Mignon, byl zakladatelem linie bílých holštýnů, které využíval i anglický dvůr až do minulého století. V 19. století se křížili s anglickými plnokrevníky a yorkshirskými kočárovými koňmi, čímž se tělesná konstituce zlehčila a vznikli tak všestranní jezdečtí koně.


Povaha
Mají přátelskou povahu a mírný temperament. Jsou soutěživí, učenliví a ochotní. Také jsou silní a vytrvalí a jsou výborní skokani. Jsou spolehliví a dobře ovladatelní.

Konstituce
Hlava je plnokrevného typu, krk mírně klenutý. Hrudník je hluboký, lopatky umožňují plynulý pohyb. Hřbet je delší se svalnatou zádí. Končetiny jsou kratší, pevné a suché s dobrými kopyty.
Srst je většinou hnědá, ale mohou být i bělouši, ryzáci a vraníci. V kohoutku dorůstají průměrně 160 - 170 cm

Využití
Holštýni jsou velmi dobří sportovní koně, kteří se prosadili v parkúrovém skákání. Využívají se i v drezúře a méně v military.
kopíruj pouze s touhle ikonkou


Holandský teplokrevník

22. února 2010 v 13:13 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Plemena koníků
Název plemene: Holandský teplokrevník

Původ: Nizozemí
Typ: teplokrevník
KVH: 155 - 165 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník



Historie
Jeho předky byli koně plemene Groningen, Gelderland, anglický plnokrevník, trakénský a oldenburgský teplokrevník. Holandský teplokrevník je poměrně mladé plemeno, avšak jeho chov je velmi přísný. Pomocí náročných zkoušek jsou vybíráni jen ta nejlepší chovná zvířata. Tím se z holandského teplokrevníka stal velmi kvalitní sportovní kůň vyhledávaný mnoha jezdci pro různé disciplíny.


Povaha
Holandský teplokrevník je inteligentní, poslušný, dobře ovladatelný a učenlivý kůň. Má přirozené nadání pro parkúr i drezúru.

Konstituce
Líbiví koně s hlavou plnokrevného typu. Krk je svalnatý, hrudník je hluboký. Hřbet je rovný a pevný s dobře osvalenou zádí. Končetiny jsou pevné s výraznými klouby a tvrdými kopyty.
Srst může být bílá, hnědá, ryzá nebo černá. V kohoutku dorůstají 155 - 165 cm.

Využití
Holandský teplokrevník je všestranné sportovní plemeno. Prosadil se především v parkúrovém skákání, kde získal mnoho úspěchů. Je také dobrý v drezúře, méně se hodí pro military.

kopíruj pouze s touhle ikonkou


Hannoverský teplokrevník

22. února 2010 v 13:08 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Plemena koníků
Název plemene: Hannoverský teplokrevník

Původ: Německo
Typ: teplokrevník
KVH: 165 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník



Historie
Počátky plemene sahají do 18. století, kdy byl založen hřebčín v Celle. Probíhala zde selektivní plemenitba mezi plnokrevníky a teplokrevníky s cílem vyšlechtit univerzálního koně pod sedlo i do zemědělství. Poté se křížili s anglickými plnokrevníky a hannoverský kůň získal lehčí rámec vhodný pro armádní jezdectvo. Během napoleonských válek se počty koní snížili a zbylo jen 30 plemenných hřebců. Později díky anglickým plnokrevníkům a trakénům vzniklo výborné sportovní plemeno.


Povaha
Hannoverští koně jsou přátelské povahy, ochotní, učenliví a snaživí. Mají živí temperament, jsou bystří a obratní.

Konstituce
Hlava je líbivá, krk delší. Hřbet je rovný a dlouhý, záď svalnatá. Končetiny jsou pevné s dobře pohyblivými klouby. Spěnky jsou silné, kopyta dobře utvářená.
Srst může být bílá, hnědá, ryzá nebo černá, v kohoutku dorůstají v průměru 165 cm.

Využití
Dříve se hannoverští koně používali jako jezdečtí koně i jako tažná zvířata pro lehčí práci v zemědělství. Dnes jsou to výhradně sportovní koně s předpoklady pro drezúru a parkúr, kde dosahují vynikajících výsledků.


kopíruj pouze s touhle ikonkou


Hafling

22. února 2010 v 13:04 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Plemena koníků
Název plemene: Haflinger

Původ: Rakousko
Typ: pony
KVH: 140 cm
Barvy: ryzák s bílou hřívou a ocasem



Historie
Plemeno pochází z rakouské vesnice Haflingen v Alpách. Je to velmi staré plemeno, jehož historie však není známa. Jeho předci jsou arabští hřebci El Bedavi a Follie, kteří dali haflingům jejich výrazné rysy. Dnes se haflingové chovají v hřebčíně Jenesien, kde mohou zůstávat jen nejlepší hřebci a je tak zachována čistota a kvalita plemene.


Povaha
Haflingové jsou přátelští, mírní, inteligentní a učenliví, Jsou dobře ovladatelní, silní a vytrvalí. Pro svou ochotu a nezákeřnost jsou výbornými jezdeckými poníky pro děti.

Konstituce
Hlava je atraktivní s upřímným a velkým okem, krk klenutý a svalnatý. Hřbet je široký, záď výrazně svalnatá. Končetiny jsou krátké a pevné s náznakem rousů. Kopyta jsou kvalitní. Žíně jsou dlouhé a husté.
Srst je výhradně ryzá s bílou hřívou a ocasem. Spodek končetin bývá světlejší. V kohoutku dorůstá 140 cm.

Využití
Hafling je všestranný pony jak pro drezúrní a parkúrové závody dětí, tak i pro westernové ježdění. Je to výborný rekreační a turistický kůň.


kopíruj pouze s touhle ikonkou


Fríský kůň

21. února 2010 v 15:01 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Plemena koníků
Název plemene: Fríský kůň

Původ: Nizozemsko
Typ: barokní kůň
KVH: 155 - 165 cm
Barvy: Vraník



Historie
Fríský kůň byl ve středověku oblíbený rytířský kůň kvůli své síle a vysoké, elegantní akci předních nohou. Byl často malován starými holandskými malíři, kteří ho vždy vyobrazovali jako hrdého koně. Později se křížili se španělskými koňmi, což jim dodalo jemnější rysy. Sami fríští koně se také podíleli na zušlechťování jiných plemen, například fellských a daleských ponyů, shirských koní, württemberských a oldenburských teplokrevníků. Během 15. a 16. století se využívali ve francouzské a španělské jezdecké škole.


Povaha
Fríští koně jsou mírné, přátelské povahy, jsou šikovní na drezúru i když se obtížněji učí. Jsou dobře ovladatelní, elegantní a živí.

Konstituce
Hlava je španělského typu, krk je obloukovitý a vysoko nasazený. Lopatky umožňují vysokou akci předních končetin, hřbet je delší, záď skloněná. Končetiny jsou pevné, mají rousy, kopyta jsou kvalitní. Žíně i rousy jsou husté a mírně zvlněné.
Srst je pouze černá, povolena je jen malá bílá hvězda na čele. V kohoutku dorůstají 155 - 165 cm

Využití
Dříve byli fríští koně oblíbenými jezdeckými zvířaty rytířů, využívali se v zemědělství a na klusácké dostihy. Také se využívali ve vysokých jezdeckých školách. Dnes jsou to spíše reprezentativní koně, které můžeme vidět.

kopíruj pouze s touhle ikonkou


Freiberský kůň

21. února 2010 v 14:53 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Plemena koníků
Název plemene: Freiberský kůň

Původ: Švýcarsko
Typ: chladnokrevník
KVH: 147 - 158 cm
Barvy: hnědák, ryzák



Historie
Plemeno pocházející ze Švýcarska z konce 19. století. Jeho předci jsou koně Bernese Jura, angličtí a arabští plnokrevníci, anglonormani a ardenští koně. Původně byli těžšího rámce, ale dnes se chovají lehčí koně. Používali se v zemědělství na náhorních planinách a také jakou soumaři a hlídkoví koně carské armády. Dnes je můžeme vidět v hřebčíně Avenches a jejich plemenitba je přísně řízená.


Povaha
Zvířata rychle dospívají, mají vyrovnanou povahu. Jsou ochotní, pracovití a mají jistý chod i v hornatém terénu. Jsou učenliví, vytrvalí a velmi ochotní.

Konstituce
Hlava je těžší a malá, krk je svalnatý a klenutý. Hřbet je silný a rovný, záď svalnatá. Končetiny jsou pevné, bez rousů, kopyta jsou kvalitní.
Srst je vždy tmavě hnědá nebo ryzá, mohou být bílé odznaky. V kohoutku dorůstají 147 - 158 cm

Využití
Dříve se Freiberský kůň využíval v zemědělství, dnes se používá ve vozatajství i pro reprezentativní účely. Jdou to také výborný a pohodlní jezdečtí koně pro rekreaci a turistiku.

kopíruj pouze s touhle ikonkou


Francouzký klusák

21. února 2010 v 14:52 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Plemena koníků

Název plemene: Francouzský klusák

Původ: Francie
Typ: teplokrevník
KVH: 165 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník



Historie
Ve Francii začal selektivní chov klusáků v polovině 19. století. Tehdy křížili normandské koně s anglickým plnokrevníkem, huntery, norfolky a americkými jezdeckými koňmi. První koně byli spíš hrubší a mohutnější, křížením s anglickým plnokrevníkem však dostali jemnější rysy.


Povaha
Francouzský klusák je vytrvalý kůň s živým temperamentem. Jsou ochotní, ale po anglických plnokrevnících zdědili složitou povahu.

Konstituce
Toto plemeno není typově zcela jednotné. Většinou mají větší suchou hlavu, krk je dobře osvalený, lopatky šikmé. Hřbet je široký, záď svalnatá. Končetiny jsou pevné, svalnaté s dobrými klouby a tvrdými kopyty.
Srst je obvykle hnědá nebo ryzá, mohou však být i bělouši a vraníci. V kohoutky měří průměrně 165 cm.

Využití
Jak napovídá název plemene, tito koně byli šlechtěni pro klusácké dostihy, kde figurují dodnes. Jsou však i oblíbení jezdečtí koně.


kopíruj pouze s touhle ikonkou


Francouzký jezdecký kůň

21. února 2010 v 14:50 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Plemena koníků
Název plemene: Francouzský jezdecký kůň

Původ: Francie
Typ: teplokrevník
KVH: 155 - 165 cm
Barvy: hnědák, ryzák

Historie
Počátek plemene sahá do 19. století v oblasti francouzské Normandie. Jeho předky jsou místní normandští koně, angličtí plnokrevníci a polokrevníci. Vznikl tak anglonormandský jezdecký kůň, který byl později přejmenován na francouzského jezdeckého koně. Během světových válek počet zvířat poklesl, podařilo se však plemeno obnovit a dnes je tento kůň výborným sportovním zvířetem.



Povaha
Francouzský jezdecký kůň mí milou, mírnou povahu. Je odvážní, přirozeně soutěživý a má velké nadání pro parkúrové skákání.

Konstituce
Hlava je menší, krk svalnatý. Hrudník je hluboký, lopatky šikmé. Hřbet je rovný a pevný, záď mírně skloněná a dobře osvalená. Ocas je nasazem poměrně vysoko. Končetiny jsou silné, s dobrými spěnkami a tvrdými kopyty.
Srst bývá hnědá nebo ryzá. V kohoutku dorůstají 155 - 165 cm.

Využití
Francouzský jezdecký kůň byl dříve hojně využívám armádou, dnes se těší pozornosti coby vynikající parkúrový kůň. Je také oblíbené rekreační zvíře.

kopíruj pouze s touhle ikonkou


***ZMĚNA PŘEZDÍVKY***

21. února 2010 v 13:24 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Já povídáám=)
Ahojdáá....No já jsem se rozhodla že si změním přezdívku protože už se mi (TeUs.ShKa) už nelíbí!!!tak mě napadlo že si jí změnim na ♥TeRuShKa♥HoRsE♥ tak prosím sbíínka aby si mě přepsaly:))děkuju mooc a doufám že se vám new přezdívka bude líbit:))zatím pápá

Diplomek pro mě za bleskovku:)

21. února 2010 v 13:18 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Diplomky za soutěže pro mě
Tady mám diplomek od Amíga děkuju moc je krásný:))

Fjordský kůň

20. února 2010 v 14:00 | ♥TeUs.ShKa♥ |  Plemena koníků
Název plemene: Fjordský kůň

Původ: Norsko
Typ: pony
KVH: 130 - 140 cm
Barvy: plavák s bílými a černými žíněmi


Historie
Fjord je výrazně primitivní plemeno připomínající koně Przewalského. Dříve je jako jezdecké zvířata využívali Vikingové. Fjord je pravděpodobně předchůdce většiny chladnokrevných koní v Evropě. V Norsku žijí polodivokým životem.


Povaha
Zachovali si mnoho vlastností divokých koní. Jsou inteligentní, odolní, vytrvalí a silní. Povahou jsou klidní, trpěliví a učenliví.

Konstituce
Hlava je primitivního typu, krk je krátký a svalnatý. Hřbet je pevný, záď je delší s nízko nasazeným ocasem. Končetiny jsou kratší, pevné a kvalitními kopyty.
Srst je plavá, žíně mají charakteristické zbarvení: hříva má uprostřed pruh z černých žíní a po stranách z bílých. Ocas je kombinací černých a bílých žíní. Na hřbetě je tmavý úhoří pruh a na nohách je zřetelné zebrování. V kohoutku dorůstají výšky 130 - 140 cm.

Využití
Fjordský kůň je využíván jako tažné zvíře v zemědělství i jako vytrvalý a silný jezdecký kůň pro rekreaci a turistiku. Díky své dobré ovladatelnosti je i vhodných ponym pro děti.


kopíruj pouze s touhle ikonkou